Naše přidaná hodnota

Co je naší hlavní přidanou hodnotou pro vás?

Co vám nabízíme především? S čím vám můžeme pomoci? V čem je naše hlavní přidaná hodnota? Je to především čas.

Čas na věci, na které vy čas nemáte a nebo jednoduše nechcete mít. Nabízíme vám náš čas, kdy budeme za vás přemýšlet o co nejvhodnějším investování vašich peněz. To je služba, za kterou nám budete platit. Samozřejmě, pokud vám bude naše filosofie a přemýšlení o penězích dávat smysl.

Na rovinu říkáme, že nejsme geniální. Nevíme, co bude zítra. Ale neustále o tom přemýšlíme, vyhodnocujeme nové informace a na základě toho pak formulujeme naše doporučení. A to je to, co vám můžeme nabídnout.

Vy máte svůj byznys a chcete se mu naplno věnovat. Máte dost svých starostí a hledáte někoho, kdo by měl čas se věnovat věcem, na které vy čas nemáte. My ten čas máme, našim byznysem jsou především investice. Nejsme ale chytřejší než vy; jsme přesvědčeni, že kdybyste chtěli a měli dostatek času, také byste byli v tomto oboru stejně dobří jako my.

A jaké jsou konkrétně naše služby?

Zaměřujeme se především na investice a investiční poradenství. Však také z investičního poradenství a zprostředkování plyne více než 70 % našich firemních příjmů (na rozdíl od příjmů mnoha jiných poradenských firem, u kterých převažuje příjem z pojistek nebo na rozdíl od bank, kde podstatnou roli kromě příjmů z poplatků hrají příjmy z úrokové marže).

Ve Fichtner s.r.o. vám tedy především poradíme, jak investovat do dluhopisů, podílových fondů, jako koupit podíl ve firmě a nebo jak vlastní firmu prodat. Dále vám můžeme pomoci investovat do nemovitostí. Investice jsou naše hlavní „parketa.“

Abychom se ale s vámi mohli do investic pustit, je potřeba, abyste nejprve prošli tzv. předinvestiční auditem. O co jde? Zjednodušeně řečeno, sestavíme strategii pro vaše peníze. Vytvoříme finanční plán. Zkontrolujeme například, jestli zbytečně neplatíte za pojistky a nebo naopak, jestli nejste pojištěni nedostatečně. Zjistíme, zda máte dostatečnou rezervu. A nebo jestli máte dobře nastavenou hypotéku. Ptáte se, co je účelem?

Smyslem předinvestičního auditu je, abyste měli před zahájením investování všechno potřebné co nejlevněji a nejefektivněji vyřešeno. Chceme se totiž vyhnout např. situaci, kdy by vás potkala nějaká pojistná událost a vy byste potřebovali vybrat peníze zrovna v okamžiku, kdy jsou ceny finančního aktiva dole. Proto je potřeba tyto „drobné“ detaily vyřešit ještě dříve, než se do investování pustíte plnou silou.

Mezi oblasti, ve kterých vám můžeme pomoci, tedy patří:

  • Investiční poradenství. Zprostředkujeme vám investici do investičních nástrojů dostupných jak v ČR, tak v zahraničí.
  •  Konzultace v oblasti investic do nemovitostí
  • Výběr a zprostředkování vhodného pojištění
  • Financování nákupu nemovitostí

V rámci investic do podílových fondů jsme pro naše klienty speciálně vytvořili tématická portfolia, která výrazným způsobem usnadňují investiční proces.

Další součástí našich služeb jsou workshopy pro naše stávající klienty. Na těchto workshopech se můžete např. dozvědět, jakých zásad se držet při investování, jak nakupovat nemovitosti a nebo třeba jak naučit své děti lépe se starat o peníze.