Pro majitele firem a podnikatele, kteří již dosáhli úspěchu

Kniha Rodinné bohatství

Pro klienty zdarma – pouze za poštovné

Rodinné bohatství - kniha Vladimíra Fichtnera

Objednat knihu

Úspěch se dostavil, teď je tu další výzva

První generace podnikatelů slaví úspěch díky své tvrdé práci, často bezesným nocím a lovení příležitostí ještě předtím, než jsou na vše připraveni a mají potřebné zdroje.

Spojuje je vášeň. Vášeň pro své myšlenky, své představy a svou firmu.

Věří, že mají pravdu, i když se je okolí často snaží přesvědčit o opaku.

Díky této vášni si podnikatelé jdou za svým cílem, a přitom mají tak trochu klapky na očích. To je dobře. Když uspějí a prodají svou firmu nebo si vyplatí odměnu, často zjistí, že mají více peněz, než kolik potřebují.

Jak se o ně starat?
Co s nimi dělat?
Jak o ně nepřijít?
Co o nich říkat dětem?
K čemu je smysluplně využít?

Tyto a podobné otázky definují novou výzvu: Jak rozumně pečovat o bohatství, které člověk za svůj život vytvořil.

My ve Fichtner Wealth Managers pomáháme úspěšným lidem stát se významnými a zanechat odkaz pro další generace. Dosáhnout skutečné nezávislosti na fyzickém majetku, aby se mohli věnovat i činnostem, které je naplňují a dávají jim smysl.

Pro jednoho je to rodina, pro druhého nezisková činnost, pro dalšího nadace a pro jiného budování dalších byznysů.

V této knize najdete naše myšlenky a pohledy na to, jak přistupovat k rodinnému bohatství.

Nejsou to žádná dogmata.
Nejsme nejchytřejší na světě.
Nemyslíme si, že existuje něco jako perfektní návod na péči o bohatství.

Víme, že každá rodina je jedinečná a jednotlivci v ní také, a proto také vyžaduje individuální přístup.

Sdílíme zkušenosti, které jsme načerpali z osobního života, za desítky let fungování na finančních trzích a spolupráce s majiteli firem, podnikateli a rentiéry. A naše zkušenosti se každý den rozšiřují.

Kniha, kterou možná za pár budete držet v ruce, je druhé a rozšířené vydání naší brožury, kterou jsme vytvořili na podzim 2021. Pokud bude mít úspěch a my budeme o něco chytřejší, třeba i díky vašim podnětům, vydáme další verzi.

To, co se vám bude líbit, upravte podle svého a zaveďte do života.
To, co se vám líbit nebude, klidně ignorujte a případně mi na e-mail napište svůj proti-názor.

Doufáme, že vám stránky přinesou inspiraci, kterou my sami, naši klienti a další z generace úspěšných podnikatelů po převratu tolik potřebujeme.

Obsah

  • Co dělá rodinu bohatou
  • Co po nás zůstane (nová kapitola)
  • Jak nepřijít o majetek během tří generací
  • Téměř šlechtický přístup k rodinnému bohatství (nová kapitola)
  • Struktura bohatství podle jeho velikosti (aktualizováno)
  • Do čeho investují bohaté rodiny
  • 2 různé přístupy ke správě rodinného bohatství (nová kapitola)
  • Rodinná nemovitost – radost nebo starost? (nová kapitola)
  • Jak přemýšlet o dobru aneb i dávat se musí umět (nová kapitola)

Autor

Vladimír Fichtner
Vladimír Fichtner

Vladimír Fichtner čerpá ze svých více než 30letých zkušeností na finančních trzích a z rolí investora, majitele firmy, poradce a otce.

V roce 1991 začínal jako šestý člověk u Petra Kellnera v PPF. Později se stal ředitelem investiční společnosti Pioneer Investments v České republice.

Nespokojenost s chováním finančních institucí ho v roce 2003 vedla k založení vlastní investičně poradenské firmy Fichtner s.r.o., později Fichtner a.s. a sestavení strategie Wealth Protection (Ochrana Bohatství).

Nyní osobně dohlíží na investiční portfolia hned několika českých miliardářů a řeší s nimi celkový pohled na bohatství.

Také se stal největším propagátorem proti-inflačních dluhopisů, které byly výhodné pro lidi, ale ne pro bankéře a finanční instituce.

 

Cena 500 Kč / 25 EUR
Pro klienty pouze za poštovné a balné 99 Kč / 10 EUR včetně 21 % DPH

 

Objednat knihu

 

Co říkají čtenáři

Splnila moje očekávání – rád jsem si přečetl o vašich zkušenostech zejména o tom jak budovat nehmotné bohatství rodiny a také o vašem doporučení o skladbě portfolia pro první stupeň milionářů. – Luboš B.

Knížečku jsem dostal a už se do ní i začetl. Přiznávám, že se mi líbí styl, jakým je věcně a jednoduše napsaná, tento způsob komunikace mi obecně velmi vyhovuje (stejně tak vaše newslettery). Buď je u Vás v týmu šikovný copywriter nebo máte cit, každopádně výsledek se počítá a myslím, že se někdy setkáme, ať v Brně nebo v Praze… – Libor D.

Knihu jsem přečetl jedním dechem ještě v den, kdy ji přinesla pošťačka. Tahle knížka je upřímná, všeobjímající, založená na moudrosti předků. Dala mi příležitost k bilancování mého života a mé rodiny. Náměty k dosažení finanční svobody jsou geniální. Ještě jednou děkuji za upřímná slova a životní moudrosti. – Štefan N.

na Nobelovu cenu za literaturu to asi není ale jinak vše podstatné tam je konstatováno……Já tím že dělám už 30 let nemovitosti tak mne akcie i fondy nechávají chladnými a řeším tu nejvíce pracnou cestu (ale stabilní a bez velkých výkyvů) a tou je nákup nemovitostí, oprava a následný dlouhodobý pronájem………Ale stříhám ušima co se kde šustne i v jiných oborech – takže za mne dobré a výstižné shrnutí poznatků – Miroslav S.

Poučný je celostní pohled na peníze i variantní pohledy na skladbu majetku / bohatství/. Zatím jsem ji jen zběžně prošel, ale určitě ji doporučím či objednám mladší generaci pro jejich poučení. Díky ještě jednou za váš počin. – Roman V.

Zaujala mě dvě témata, která spolu úzce souvisí.
1. Mechanizmus předávání majetku z generace na generaci
2. Edukace potomků o základních principech investování a výhodách složeného úročení
Dovolil jsem si použít Váš nápad a zavedl jsem pro ně „domácí spořitelnu“ kde jim hodlám jejich úspory úročit a tím jim nenásilnou formou vštěpovat investorské návyky.
– Radek Š.

Kniha je moc pěkně napsaná moc se mi líbí….,hned první věty jsou moc pěkně pojmenované “ lovení příležitostí ještě předtím,než jsou na vše připraveni…,“ “ Věří ,že mají pravdu i když se je snaží okolí přesvědčit o opaku…“ , velice pravdivé….
Za mne opravdu super..
Mohla bych prosím objednat ještě jednu pro syna ? – Libuše U.

Moc děkuji za dobré čtení, jehož myšlenky se budu snažit dále šířit směrem do vlastní rodiny a ke svým přátelům. – Ladislav M.

Ještě jednou děkuji za zaslanou příručku, která není ani tak o penězích, jako o tom, jak uvažovat o bohatství. Dalo by se to parafrázovat tak, že chudí lidé nejsou chudí kvůli tomu, že nemají peníze, ale proto, že myslí jako chudí lidé. Peníze, resp. různé druhy aktiv nepředstavují bohatství pro chudého člověka, protože s nimi nebude umět zacházet a pravděpodobně o ně brzy přijde. Peníze jsou pouze prostředkem k tomu, aby člověk vedl bohatý život, který spočívá ve vztazích a v aktivitách, které mu dávají smysl a činí jeho život naplněným. Jen tak přinesou štěstí, v opačném případě mohou přinést zmar a hodně bolesti. – Michal D.

Negativně musím bohužel hodnotit to, na co jsem se původně těšil nejvíce. Očekával jsem naprosto konkrétní vzorová portfolia, přičemž za to nejzajímavější považuji kategorii před dosažením úrovně nutné k dosažení renty. – Martin M.

První kapitola mne zaujala nejvíce. Rodina a sdílení bohatství, mluvení s dětmi.
Poslední kapitola je pro mne inspirací. Zakoupil jsem hru Finanční svoboda. Těším se až budu s dětmi hrát.
Jsem velice rád, že mohu knížečku mít ve své knihovně.
– Martin M.

Opět se potvrdila Vaše rada/doporučení ohledně finančních/osobních poradců v bankách. Téma diverzifikace je jim cizí a jdou pouze za svými bonusy z jiných produktů. Dále protiinflační dluhopisy jsou pro některé něco nepředstavitelné, protože oni přece nabízejí lepší dluhopisy .
Další výbornou kapitolou je „Finanční kapitál“. Kde po přečtení některých podkapitol se moje dospívající děti, začaly ptát na některé věci ohledně účtů a investic.
Celá kniha je perfektní a přečtená jedním dechem.
– Marian V.

Naše rodina nepatří k milionářům. Po politickém převratě v roce 1989 jsem se musel zajímat o finance. Donutili mě k tomu krachy bank a spořitelních družstev. Já a můj syn jsme byli několikrát vyhozeny z práce, takže jsme si užili ten divoký kapitalizmus devadesátých let. V roce 1998 jsem odešel do předčasného důchodu a zajímal jsem se o nové finanční produkty, částečně z nutnosti a také mě to i bavilo.
Letos je mi 82 let, nějaký majetek máme v nemovitostech. Syn hospodaří rozumně s financemi.
Zajímaly mě kapitoly: Úvod, Co dělá rodinu bohatou, Nemovitosti, Jak nepřijít o majetek během tří generací… je to poučné čtení.
– Jiří K.

Dekuju za knihu, priznam se,ze mne prijemne prekvapila.
Udelal jsem si pomerne ucelenejsi prehled o urovnich bohatstvi, spusobu alokace a spusobu premysleni nad tim.
Velmi inspirativni !!
– Rado H.

 

Objednat knihu