Pro majitele firem a podnikatele, kteří již dosáhli úspěchu

Nová kniha Rodinné bohatství

Nyní v akci 1+1

Rodinné bohatství - kniha Vladimíra Fichtnera

Objednat knihu

Úspěch se dostavil, teď je tu další výzva

První generace podnikatelů slaví úspěch díky své tvrdé práci, často bezesným nocím a lovení příležitostí ještě předtím, než jsou na vše připraveni a mají potřebné zdroje.

Spojuje je vášeň. Vášeň pro své myšlenky, své představy a svou firmu.

Věří, že mají pravdu, i když se je okolí často snaží přesvědčit o opaku.

Díky této vášni si podnikatelé jdou za svým cílem, a přitom mají tak trochu klapky na očích. To je dobře. Když uspějí a prodají svou firmu nebo si vyplatí odměnu, často zjistí, že mají více peněz, než kolik potřebují.

Jak se o ně starat?
Co s nimi dělat?
Jak o ně nepřijít?
Co o nich říkat dětem?
K čemu je smysluplně využít?

Tyto a podobné otázky definují novou výzvu: Jak rozumně pečovat o bohatství, které člověk za svůj život vytvořil.

My ve Fichtner Wealth Managers pomáháme úspěšným lidem stát se významnými a zanechat odkaz pro další generace. Dosáhnout skutečné nezávislosti na fyzickém majetku, aby se mohli věnovat i činnostem, které je naplňují a dávají jim smysl.

Pro jednoho je to rodina, pro druhého nezisková činnost, pro dalšího nadace a pro jiného budování dalších byznysů.

V této knize najdete naše myšlenky a pohledy na to, jak přistupovat k rodinnému bohatství.

Nejsou to žádná dogmata.
Nejsme nejchytřejší na světě.
Nemyslíme si, že existuje něco jako perfektní návod na péči o bohatství.

Víme, že každá rodina je jedinečná a jednotlivci v ní také, a proto také vyžaduje individuální přístup.

Sdílíme zkušenosti, které jsme načerpali z osobního života, za desítky let fungování na finančních trzích a spolupráce s majiteli firem, podnikateli a rentiéry. A naše zkušenosti se každý den rozšiřují.

Kniha, kterou možná za pár dní budete držet v ruce, je druhé a rozšířené vydání naší brožury, kterou jsme vytvořili na podzim 2021. Pokud bude mít úspěch a my budeme o něco chytřejší, třeba i díky vašim podnětům, vydáme další verzi.

To, co se vám bude líbit, upravte podle svého a zaveďte do života.
To, co se vám líbit nebude, klidně ignorujte a případně nám na e-mail napište svůj proti-názor.

Doufáme, že vám stránky přinesou inspiraci, kterou my sami, naši klienti a další z generace úspěšných podnikatelů po převratu tolik potřebujeme.

Obsah Rodinné bohatství 1.0

  • Co dělá rodinu bohatou
  • Co po nás zůstane (nová kapitola)
  • Jak nepřijít o majetek během tří generací
  • Téměř šlechtický přístup k rodinnému bohatství (nová kapitola)
  • Struktura bohatství podle jeho velikosti (aktualizováno)
  • Do čeho investují bohaté rodiny
  • 2 různé přístupy ke správě rodinného bohatství (nová kapitola)
  • Rodinná nemovitost – radost nebo starost? (nová kapitola)
  • Jak přemýšlet o dobru aneb i dávat se musí umět (nová kapitola)
  • Plus bonusová kapitola: Rodinná banka (pouze elektronicky)

Autor knihy Rodinné bohatství

Vladimír Fichtner
Vladimír Fichtner

Vladimír Fichtner čerpá ze svých více než 30letých zkušeností na finančních trzích a z rolí investora, majitele firmy, poradce a otce.

V roce 1991 začínal jako šestý člověk u Petra Kellnera v PPF. Později se stal ředitelem investiční společnosti Pioneer Investments v České republice.

Nespokojenost s chováním finančních institucí ho v roce 2003 vedla k založení vlastní investičně poradenské firmy Fichtner s.r.o., později Fichtner a.s. a sestavení strategie Wealth Protection (Ochrana Bohatství).

Nyní osobně dohlíží na investiční portfolia hned několika českých miliardářů a řeší s nimi celkový pohled na bohatství.

Také se stal největším propagátorem českých státních proti-inflačních dluhopisů, které byly výhodné pro lidi, ale ne pro bankéře a finanční instituce.

 

Cena 500 Kč / 25 EUR včetně poštovného a balného

 

Nyní ve speciální akci 1 + 1

 

Objednat knihu Rodinné bohatství

Audio kniha také k dispozici

Audio knihu Rodinné Bohatství namluvil profesionální moderátor Petr Bohuslav. Přístup ke knize ve formátu MP3 Vám zašleme ihned po zaplacení objednávky. Zde je malá ukázka…

 

Audio kniha Rodinné bohatství je velice profesionálně zpracovaná audio kniha (výborně načtená). Jsem z audio knihy nadšený pustil jsem si jí už 3 krát a je pokaždé lepší a lepší. – Jakub Z.

Objednat knihu

Co o Rodinném bohatství říkají čtenáři

Splnila moje očekávání – rád jsem si přečetl o vašich zkušenostech zejména o tom jak budovat nehmotné bohatství rodiny a také o vašem doporučení o skladbě portfolia pro první stupeň milionářů. – Luboš B.

 

 

Knížečku jsem dostal a už se do ní i začetl. Přiznávám, že se mi líbí styl, jakým je věcně a jednoduše napsaná, tento způsob komunikace mi obecně velmi vyhovuje (stejně tak vaše newslettery). Buď je u Vás v týmu šikovný copywriter nebo máte cit, každopádně výsledek se počítá a myslím, že se někdy setkáme, ať v Brně nebo v Praze… – Libor D.

 

Knihu Rodinné bohatství jsem přečetl jedním dechem ještě v den, kdy ji přinesla pošťačka. Tahle knížka je upřímná, všeobjímající, založená na moudrosti předků. Dala mi příležitost k bilancování mého života a mé rodiny. Náměty k dosažení finanční svobody jsou geniální. Ještě jednou děkuji za upřímná slova a životní moudrosti. – Štefan N.

 

na Nobelovu cenu za literaturu to asi není ale jinak vše podstatné tam je konstatováno……Já tím že dělám už 30 let nemovitosti tak mne akcie i fondy nechávají chladnými a řeším tu nejvíce pracnou cestu (ale stabilní a bez velkých výkyvů) a tou je nákup nemovitostí, oprava a následný dlouhodobý pronájem………Ale stříhám ušima co se kde šustne i v jiných oborech – takže za mne dobré a výstižné shrnutí poznatků – Miroslav S.

 

Poučný je celostní pohled na peníze i variantní pohledy na skladbu majetku / bohatství/. Zatím jsem ji jen zběžně prošel, ale určitě ji doporučím či objednám mladší generaci pro jejich poučení. Díky ještě jednou za váš počin. – Roman V.

 

Zaujala mě dvě témata, která spolu úzce souvisí.
1. Mechanizmus předávání majetku z generace na generaci
2. Edukace potomků o základních principech investování a výhodách složeného úročení
Dovolil jsem si použít Váš nápad a zavedl jsem pro ně „domácí spořitelnu“ kde jim hodlám jejich úspory úročit a tím jim nenásilnou formou vštěpovat investorské návyky.
– Radek Š.

 

Kniha Rodinné bohatství je moc pěkně napsaná moc se mi líbí….,hned první věty jsou moc pěkně pojmenované “ lovení příležitostí ještě předtím,než jsou na vše připraveni…,“ “ Věří ,že mají pravdu i když se je snaží okolí přesvědčit o opaku…“ , velice pravdivé….
Za mne opravdu super..
Mohla bych prosím objednat ještě jednu pro syna ? – Libuše U.

 

Moc děkuji za dobré čtení, jehož myšlenky se budu snažit dále šířit směrem do vlastní rodiny a ke svým přátelům. – Ladislav M.

 

Ještě jednou děkuji za zaslanou příručku, která není ani tak o penězích, jako o tom, jak uvažovat o bohatství. Dalo by se to parafrázovat tak, že chudí lidé nejsou chudí kvůli tomu, že nemají peníze, ale proto, že myslí jako chudí lidé. Peníze, resp. různé druhy aktiv nepředstavují bohatství pro chudého člověka, protože s nimi nebude umět zacházet a pravděpodobně o ně brzy přijde. Peníze jsou pouze prostředkem k tomu, aby člověk vedl bohatý život, který spočívá ve vztazích a v aktivitách, které mu dávají smysl a činí jeho život naplněným. Jen tak přinesou štěstí, v opačném případě mohou přinést zmar a hodně bolesti. – Michal D.

 

Negativně musím bohužel hodnotit to, na co jsem se původně těšil nejvíce. Očekával jsem naprosto konkrétní vzorová portfolia, přičemž za to nejzajímavější považuji kategorii před dosažením úrovně nutné k dosažení renty. – Martin M.

 

První kapitola mne zaujala nejvíce. Rodina a sdílení bohatství, mluvení s dětmi.
Poslední kapitola je pro mne inspirací. Zakoupil jsem hru Finanční svoboda. Těším se až budu s dětmi hrát.
Jsem velice rád, že mohu knížečku mít ve své knihovně.
– Martin M.

 

Opět se potvrdila Vaše rada/doporučení ohledně finančních/osobních poradců v bankách. Téma diverzifikace je jim cizí a jdou pouze za svými bonusy z jiných produktů. Dále protiinflační dluhopisy jsou pro některé něco nepředstavitelné, protože oni přece nabízejí lepší dluhopisy .
Další výbornou kapitolou je „Finanční kapitál“. Kde po přečtení některých podkapitol se moje dospívající děti, začaly ptát na některé věci ohledně účtů a investic.
Celá kniha je perfektní a přečtená jedním dechem.
– Marian V.

 

Naše rodina nepatří k milionářům. Po politickém převratě v roce 1989 jsem se musel zajímat o finance. Donutili mě k tomu krachy bank a spořitelních družstev. Já a můj syn jsme byli několikrát vyhozeny z práce, takže jsme si užili ten divoký kapitalizmus devadesátých let. V roce 1998 jsem odešel do předčasného důchodu a zajímal jsem se o nové finanční produkty, částečně z nutnosti a také mě to i bavilo.
Letos je mi 82 let, nějaký majetek máme v nemovitostech. Syn hospodaří rozumně s financemi.
Zajímaly mě kapitoly: Úvod, Co dělá rodinu bohatou, Nemovitosti, Jak nepřijít o majetek během tří generací… je to poučné čtení.
– Jiří K.

 

Dekuju za knihu Rodinné bohatství, priznam se,ze mne prijemne prekvapila.
Udelal jsem si pomerne ucelenejsi prehled o urovnich bohatstvi, spusobu alokace a spusobu premysleni nad tim.
Velmi inspirativni !!
– Rado H.

 

Příjemnou a stručnou formou ukazuje různé úhly pohledu nejen na finanční bohatství. Mě osobně utvrdila v tom, že cesta spolupráce všech členů rodiny na rozvoji ve více oblastech rodinného bohatství je sice náročná, ale do značné míry nezbytná a nese své ovoce 😊 – Petr M.

 

Hned jsem se do ní začetla. Musím říct, že se mi knížka moc líbí, zejm. to, že je nahlíženo na rodinné bohatství ze všech pohledů. A vede mne k většímu uvědomění si těchto jednotlivých oblastí. Zároveň se mi moc líbí kapitola věnovaná rodinné nemovitosti. Myslím, že tuto otázku řeší v určitém období života většina z nás. – Petra B.

 

Vaší knihu jsem obdržel ve středu a ve čtvrtek dočetl a ihned při paměti jsem pro mě nosné myšlenky prezentovat při oslavě 70 let mého kolegy a rok mladšího mého bývalého šéfa. Jednalo se především o předávání majetků, jež vytvořili naší rodiče, prarodiče.
Pasáž o komunikaci v rodině a umění naslouchat všem možným názorům je poučná a ta byla mezi námi hodně diskutována při znalosti poměrů v naších rodinách. Samozřejmě jednu knihu věnuji dceři, která žije v Ústí nad Labem a budeme s její rodinou hledat nejlepší řešení, jak se starat o naše rodinné “ bohatství“ !!! Kniha mě opravdu zaujala, ale naše největší bohatství je zatím v dobrých vztazích napříč rodinami a vzájemné pospolitosti. – Miloslav H.

 

Jednu dávám synovi k vánocům, motivaci jak si vážit majetku a jiných věci. Druhou knihu si čtu jen pro sebe aby věděla zda ji syn četl. Moc se mi líbí, čte se jak detektivka. – Anna F.

 

Knihu jsem přečetl ihned. Každá kapitola je k hlubšímu zamyšlení a pochopil jsem , že některé praktiky provádím v rámci rodiny. Současně si myslím při komunikaci v rodině, že jsme na slušné úrovni. V některých kapitolách mně chyběl větší rozsah informací, ale jak jste uvedl kniha není návod. Knihy nyní předám svým dětem, aby si uvědomily co je rodinné bohatství.  – Jiří K.

 

Líbí se mi, jak nad správou většího majetku přemýšlíte a jsem rád, že své přemýšlení sdílíte moji oblíbenou formou tedy v knize. Díky vašemu rozlišení úrovní bohatství a doporučením pro jednotlivé úrovně si lépe odpovídám na své otázky do jakých investic se nyní pouštět a jaké ještě klidně nějaký čas odložit. – Tomáš H.

 

Četl jsem brožuru a z knihy jsem zatím “zhltl” dodatek Rodinnou banku. Skvělé čtení! Velmi si na všem, co jsem od vás četl a viděl, cením, že je to srozumitelné pro téměř každého a používáte zdravý rozum. – Marek B.

 

Nejvíce na knize oceňuji:
– definice lidského kapitálu hlavně pasáže o sebevědomí, identitě a smyslu života, kde při jejím nenalezení hrozí financování destruktivního života budoucí generace. Člověk to tak nějak cítí, že to tak je, ale ještě nikde jsem to neviděl takhle sepsané a definované na jenom místě
– zajímavé jsou úrovně bohatství, i když nás se pravděpodobně úrovně 3 a výše týkat nikdy nebudou, tak kdybych Vás nepotkal, tak by se nás pravděpodobně netýkala ani ta 2. úroveň (ve kterou nyní alespoň v těsné překonání věřím, když vše poběží jak má), určitě by i ta první úroveň byla o dost chudší. Nicméně i tak je pro mne zajímavé si přečíst, jak je to ve vyšších úrovních se zajímavým poznáním, že se při větším majetku pouze liší číslovky a ubírá se logicky na nemovitostech, přidává se na alternativních investicích, ale že ty principy jsou podobné
– šlechtický majetek a výhled na 7 generací, také zajímavé – to jsem již četl v Rentiérovi a super přístup také se snažím zapracovávat tohle myšlení nám a časem i dětem
– předávání znalostí dětem taktéž parádní a promyšlené v budoucnu určitě využijeme
– super jsou taktéž ty rodinné nemovitosti, máme v rodině se sestrou na půl jednu rekreační nemovitost a popsal jste to naprosto přesně J
– zajímavé pro nás bylo i o uvažování o domě ve Španělsku. 
Suma sumárum, ať nejsem moc dlouhý kniha super.  – Jan M.

 

Podnikal som od novembra 1989 do 2018 aj s manželkou. Som dlhodobý retailový investor. (OD 2003) Najmä akciové podielové fondy a akciové ETFs a aj akcie samotné. Správu portfólií si robím sám. Žijem v ilúzii, že celkom úspešne. 😊
Podobných problémov, ktorým je venovaná táto kniha, sa mi začalo v posledných cca 2 rokoch vynárať viac.
Myslím, že to máte celkom dobre napísané a bolo pre mňa prekvapením, že vôbec kniha na túto tému existuje. Podľa môjho názoru, až riešenie v nej popísaných problémov dáva investovaniu ten skutočný zmysel.
– Vladimír K.

 

Přestože nejsme rodina, která by spadala do limitu, stát se Vaším klientem, pohledy na věci mě zaujali.
Od pohledu na to, co dělá rodinu bohatou, přes pohled na řešení co s rodinou nemovitostí, až po inspiraci, jak děti uvést do režimu naučit se přemýšlet o dobru.
Moc se mi líbilo v článku rodinná banka, i odhalení skutečností, že hledáte cestu, a zatím řešíte spíše neformálně. Chápu, co znamená s formální strukurou spojená zátěž.
Budu nad vším přemýšlet, a ke kapitolám v knize se postupně i vracet.
Rozhodně přečtením knihy jste mi doslova shrnul věci, nad kterými jsem i přemýšlela, a odryl jste mi témata, která s předáváním majetku dětem souvisí, a nad nimiž by mě ani nepadlo přemýšlet.
Každá rodina je jiná, každý člen rodiny specifický a každý má jinou cestu jak věci uchopí.
– Karla K.

 

Knihu jsem začal číst a o Vánocích jsem ji dočetl. Je pro mě inspirativní. De-facto potvrzující mé myšlenky. A líbí se mi, že ze začátku a celkově se to prolíná, že to není jen o penězích! – Theodor M.

 

Ujistili jsme se, že jsme některé kroky s financemi udělali správně jako např. umožnění studia na zahraničních vysokých školách pro oba syny, nákup nemovitostí a proti inflačních dluhopisů. – Jan H.

 

 

Knihu mám již přečtenou, nebyla zase tak objemná :), ale na užitečné informace byla bohatá a velmi podnětná k celkovému zamyšlení. Koupila jsem si ji s cílem nahlédnout více do financí a investování, s úctou k rodinnému jmění, ale dnes vidím, že finance jsou až na jednom z posledních míst v žebříčku výzev, které potřebuje naše rodina řešit. – Miroslava H.

 

Zatím se mi líbí všechny kapitoly. Jsem překvapen obsahem a do jaké hloubky jsou napsány. Čím jsou pro mne důležité peníze? Dělají nás svobodnými s manželkou i radostnými. Táhne nás kvalita života a také charita. – Petr K.

 

Když jsem v recenzích četl jak ji některý z klientů přečetl jedním dechem, tak jsem si říkal, že se „vlichocuje“. Čekal jsem odborné pojednání z finančnictví apod., v duchu kurzů a webinářů. Ale od prvních řádků jsem byl nadšen… Vaše velmi osobní odhalení rodinného zázemí a na něm aplikované modelové vzory k jednotlivým kapitolám jsou snad ojedinělé. – Leoš

 

Objednat knihu Rodinné bohatství