Pro majitele firem a podnikatele

Brožura Celostní pohled na rodinné bohatství

Úspěch se dostavil, teď je tu další výzva

První generace podnikatelů slaví úspěch díky své tvrdé práci, často bezesným nocím a lovení příležitostí ještě předtím, než jsou na vše připraveni a mají potřebné zdroje.

Spojuje je vášeň. Vášeň pro své myšlenky, své představy a svou firmu.

Věří, že mají pravdu, i když se je okolí často snaží přesvědčit o opaku.

Díky této vášni si podnikatelé jdou za svým cílem, a přitom mají tak trochu klapky na očích. To je dobře. Když uspějí a prodají svou firmu nebo si vyplatí odměnu, často zjistí, že mají více peněz, než kolik potřebují.

Jak se o ně starat?
Co s nimi dělat?
Jak o ně nepřijít?
Co o nich říkat dětem?
K čemu je smysluplně využít?

Tyto a podobné otázky definují novou výzvu: Jak rozumně pečovat o bohatství, které člověk za svůj život vytvořil.

My ve Fichtner Wealth Managers pomáháme úspěšným lidem stát se významnými. Dosáhnout skutečné nezávislosti na fyzickém majetku, aby se mohli věnovat i činnostem, které je naplňují a dávají jim smysl.

Pro jednoho je to rodina, pro jiného nezisková činnost, pro dalšího nadace a pro někoho budování dalších byznysů.

Ve čtyřech kapitolách se s vámi podělíme o myšlenky, jak přistupovat k rodinnému bohatství.

1. Co dělá rodinu bohatou?

Opravdu jsou peníze to jediné bohatství, nebo existují i další, důležitější typy bohatství?

Na tuto otázku najdete náš pohled hned v první části.

2. Struktura bohatství podle jeho velikosti

Ve druhé části vám ukážeme, jak přistupujeme ke struktuře rodinného majetku a jak ji vnímáme.

Podíváme se na pomyslné rozdělení bohatství do 4 úrovní – první miliony, desítky milionů, stovky milionů i miliarda a více.

3. Nemovitosti, private equity a finanční aktiva

Do čeho investují bohatí lidé? Nemovitosti? Finanční aktiva? Private equity?

Třetí část brožury je více analytická a nabízí pohled, jak si bohatí lidé rozkládají majetek, aby jej lépe ochránili.

4. Jak nepřijít o majetek během tří generací

Jak v rámci rodiny připravit budoucí generace na převzetí již vybudovaného bohatství, aby neplatilo rčení „lehce nabyl, lehce pozbyl“?

Napoví závěrná část této brožury.

Věříme, že vám brožura přinese inspiraci, kterou my sami i naši klienti jako generace úspěšných podnikatelů po převratu tolik potřebujeme.

Cena 99 Kč / 9,90 EUR včetně poštovného, balného a 15 % DPH

 

Objednat brožuru

Co říkají čtenáři

Splnila moje očekávání – rád jsem si přečetl o vašich zkušenostech zejména o tom jak budovat nehmotné bohatství rodiny a také o vašem doporučení o skladbě portfolia pro první stupeň milionářů. – Luboš B.

Brožura v pořádku dorazila a už jsem ji i přečetl. Obsahuje zajímavé a podnětné myšlenky. – Jan F.

Knížečku jsem dostal a už se do ní i začetl. Přiznávám, že se mi líbí styl, jakým je věcně a jednoduše napsaná, tento způsob komunikace mi obecně velmi vyhovuje (stejně tak vaše newslettery). Buď je u Vás v týmu šikovný copywriter nebo máte cit, každopádně výsledek se počítá a myslím, že se někdy setkáme, ať v Brně nebo v Praze… – Libor D.

Knihu jsem přečetl jedním dechem ještě v den, kdy ji přinesla pošťačka. Tahle knížka je upřímná, všeobjímající, založená na moudrosti předků. Dala mi příležitost k bilancování mého života a mé rodiny. Náměty k dosažení finanční svobody jsou geniální. Ještě jednou děkuji za upřímná slova a životní moudrosti. – Štefan N.

na Nobelovu cenu za literaturu to asi není ale jinak vše podstatné tam je konstatováno……Já tím že dělám už 30 let nemovitosti tak mne akcie i fondy nechávají chladnými a řeším tu nejvíce pracnou cestu (ale stabilní a bez velkých výkyvů) a tou je nákup nemovitostí, oprava a následný dlouhodobý pronájem………Ale stříhám ušima co se kde šustne i v jiných oborech – takže za mne dobré a výstižné shrnutí poznatků – Miroslav S.

Poučný je celostní pohled na peníze i variantní pohledy na skladbu majetku / bohatství/. Zatím jsem ji jen zběžně prošel, ale určitě ji doporučím či objednám mladší generaci pro jejich poučení. Díky ještě jednou za váš počin. – Roman V.

Brožuru už jsem dnes celou rychle přečetla. Je to hezky napsané, přehledné a ucelené. Později se vrátím k bližší analýze tabulek a porovnání. Pro lidi mezi 30 a 50 lety velmi přínosné generační zamyšlení. – Anna B.

Zaujala mě dvě témata, která spolu úzce souvisí.
1. Mechanizmus předávání majetku z generace na generaci
2. Edukace potomků o základních principech investování a výhodách složeného úročení
Dovolil jsem si použít Váš nápad a zavedl jsem pro ně „domácí spořitelnu“ kde jim hodlám jejich úspory úročit a tím jim nenásilnou formou vštěpovat investorské návyky.
– Radek Š.

Kniha je moc pěkně napsaná moc se mi líbí….,hned první věty jsou moc pěkně pojmenované “ lovení příležitostí ještě předtím,než jsou na vše připraveni…,“ “ Věří ,že mají pravdu i když se je snaží okolí přesvědčit o opaku…“ , velice pravdivé….
Za mne opravdu super..
Mohla bych prosím objednat ještě jednu pro syna ? – Libuše U.

Moc děkuji za dobré čtení, jehož myšlenky se budu snažit dále šířit směrem do vlastní rodiny a ke svým přátelům. – Ladislav M.

Nejpozitivněji vnímám jednoznačně pasáže věnované předávání majetku mezi generacemi. V mé rodině jsem zažil nepříjemné tahanice související s dědictvím po otci, jejichž následkem byl částečný rozpad rodiny. U té její části co zůstala v kontaktu přetrvala jako následek naprostá nedůvěra v oblasti financí. Toto téma je od té doby tabu. Je to něco, čemu se chci pro další generace vyhnout a brožurka je mi tady zajímavou inspirací.

Ještě jednou děkuji za zaslanou příručku, která není ani tak o penězích, jako o tom, jak uvažovat o bohatství. Dalo by se to parafrázovat tak, že chudí lidé nejsou chudí kvůli tomu, že nemají peníze, ale proto, že myslí jako chudí lidé. Peníze, resp. různé druhy aktiv nepředstavují bohatství pro chudého člověka, protože s nimi nebude umět zacházet a pravděpodobně o ně brzy přijde. Peníze jsou pouze prostředkem k tomu, aby člověk vedl bohatý život, který spočívá ve vztazích a v aktivitách, které mu dávají smysl a činí jeho život naplněným. Jen tak přinesou štěstí, v opačném případě mohou přinést zmar a hodně bolesti. – Michal D.

Negativně musím bohužel hodnotit to, na co jsem se původně těšil nejvíce. Očekával jsem naprosto konkrétní vzorová portfolia, přičemž za to nejzajímavější považuji kategorii před dosažením úrovně nutné k dosažení renty. – Martin M.