Upozornění na možný pokles hodnoty nemovitostního fondu České spořitelny


 

  

Před tím, než pošlete své peníze do realitního fondu, který za poslední rok vydělal 5 %, zastavte!

Je možné, že vám bankéř nebo jiný prodejce ukazuje pouze pozitiva. Ale zapomíná zmínit i rizika s takovou investicí spojená. Přitom ale můžete přijít o hodně peněz.

Nemovitosti patří do portfolia. O tom se nemusíme bavit. Spousta lidí nechce mít starosti spojené s vlastněním fyzické nemovitosti, a tak do nemovitostí investují přes realitní fondy.

Je ale důležité vědět, co takový realitní fond kupuje. Jestli to jsou chalupy, po kterých je teď velká poptávka. Nebo nákupní centra, která jsou zavřená. Asi si dokážete představit, že fond, který spravuje třeba 30 miliard korun, v portfoliu moc takových chalup asi nemá.

Ve Fichtner a.s. radíme klientům s investováním. Máme v mandátu přes 3 miliardy korun. Z toho 10,02 miliardy od rentiérů a úspěšných podnikatelů (k 31. 5. 2024). Součástí naší práce je i důkladná analýza finančních produktů, které jsou k dispozici na trhu.

V naší databázi tak máme přes 5 tisíc fondů, ETF, dluhopisů, a dalších produktů. A u každého z nich dokážeme říct, zda do něj doporučujeme investovat, nebo zde se mu doporučujeme raději obloukem vyhnout.

Nikoliv na základě dojmů a emocí. Ale na základě faktů.

A protože někteří z našich klientů se nás ptají i na nemovitostní fond České spořitelny, udělali jsme pro ně analýzu tohoto fondu.

A objevili jsme něco, co nás i samotné klienty zarazilo.

Nemovitostní fond České spořitelny se může zdát někomu atraktivní. Protože přinesl podílníkům zisk 5,24 % za posledních 12 měsíců. Ale minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. A pro tento fond to platí obzvláště.

A co je na nemovitostním fondu České spořitelny nejzajímavější?

Oproti ostatním nemovitostním fondům už tento fond jednu velkou krizi prožil.

A 20.dubna 2009 se stalo něco, co skoro nikdo nečekal. O nemovitostech se traduje, že ceny jdou jenom nahoru. Ale cena podílového listu tohoto fondu ze dne na den poklesla o cca 14 %.

To je něco, o čem se moc nemluví. Protože lidé tak nějak přirozeně očekávají, že ceny nemovitostí a nemovitostních fondů budou stáje jen růst. A takový příběh neustálého růstu se dobře prodává.

My teď stojíme na začátku další ekonomické krize. Firmy mají výpadky v produkci, lidé mají snížené příjmy, banky omezují poskytování hypoték a financování firem.

Na základě těchto a dalších důvodů máme obavu, že se situace může opakovat. A že nemovitostní fond České spořitelny má před sebou další propad.

Nechceme, aby naši klienti a ani nikdo jiný, přicházeli zbytečně o peníze. A proto jsme se rozhodli poskytnout stručnou analýzu fondu ČS Nemovitostní zdarma k dispozici.

V analýze najdete vedle našeho odhadu, jak se fond bude vyvíjet, i velmi jasné a konkrétní doporučení, co je potřeba udělat. Tak jako jsme ho dali našim klientům, aby maximálně ochránili svoje peníze. Ať už je ve fondu mají zainvestované, nebo investici teprve zvažují.

Klikněte na odkaz u tohoto videa, vyplňte svůj e-mail a analýzu máte za pár minut ve své e-mailové schránce.

Budete tak vědět, jak své peníze ještě lépe v krizi ochránit.

Analýza nemovitostního fondu České spořitelny