Řešení pro úspěšné lidi, kteří jsou na cestě stát se rentiéry

BlogVladimír Fichtner

Vyděláváte dost peněz na to, aby se vám o ně někdo staral?

Hledáte ale někoho, kdo se vám jen nebude snažit prodat nějaké další produkty, ale místo toho vám nabídne komplexní řešení vaši finanční situace?

Když k nám naši klienti přicházejí a my se jich ptáme, proč se rozhodli pro změnu, často slyšíme: „Já mám tu mou bankéřku rád, ale pokaždé, když jsem za ní přišel, snažila se mi prodat nějaký produkt, který měla jejich banka zrovna v akci.“ Rozumíme jim, bohužel taková je ve většině případů současná realita.

Bankéři na přepážkách a finanční poradci často nejsou opravdovými odborníky ve financích a místo, aby vám navrhli komplexní řešení vašich financí, zůstávají většinou u doporučení jednotlivých produktů, které ovšem vaše skutečné potřeby neřeší. To ale bohužel není jediný problém, který možná i vám vadí na vašem bankéři nebo finančním poradci…

Tím dalším nedostatkem je chybějící systematická komunikace. Často se stává, že o svém poradci od podepsání smlouvy neslyšíte. Nekomunikuje s vámi pravidelně, nepořádá výroční schůzky, na kterých by zjišťoval změny, ke kterým u vás došlo, a na základě toho by upravil váš finanční plán. Týkají se tyto potíže i vás? Řešení existuje.

Zasloužíte si čas zkušeného konzultanta

V privátním poradenství Fichtner se vám od samého začátku spolupráce budou věnovat konzultanti, kteří mají dlouhodobé a prokazatelné odborné zkušenosti z oblasti financí.

Jak často se vám stane, že byste se ve vaší bance sešli s takto zkušeným bankéřem? U nás se vám takový člověk bude věnovat od začátku spolupráce. A navíc člověk, kterého taková práce baví.

Profesním cílem našich konzultantů totiž není vybudovat si síť poradců a stát se manažerem, jak je to běžné u ostatních poradenských společností. Cílem našich konzultantů je vybudovat dlouhodobý, otevřený a férový vztah s klienty. Odborností našich konzultantů to ovšem nekončí…

Nedoporučujeme „naše” produkty, ale využíváme nejlepších produktů na trhu

Všechna doporučení, která naši klienti dostávají, jsou podložena odbornými a nezávislými analýzami. Jak je to možné? Máme vlastní analytický tým, který tyto analýzy vytváří. V České republice neexistoval důvěryhodný, nezávislý a dostatečně odborný zdroj informací a analýz, které pro svou práci finanční profesionálové potřebují. A tak jsme se rozhodli to změnit…

Protože máme ale díky naší sesterské vzdělávací společnosti KFP dostatečné odborné zázemí, rozhodli jsme se, že si tyto analýzy budeme vytvářet sami. V čele analytického týmu je Mgr. Petr Syrový, autor 6 knih a několika stovek článků z oblasti osobních financí.  A pro vaši zajímavost: analýzy a metodiky vytvořené našim analytickým týmem využívají i další finanční instituce v České republice.

Kdy se vám naposledy ozval váš finanční poradce nebo bankéř?

Asi budete dlouho pátrat v paměti. A pokud si vzpomenete, nejspíš to bylo v souvislosti s nějakou „skvělou nabídkou” stavebka, penzijka nebo jiného produktu, na který zrovna běžela marketingová kampaň. Tak už to většinou chodí. Bohužel. Ptáte se, jak je to u nás?

V poradenství pod značkou Fichtner máme nastavený standardizovaný proces práce s klientem od prvního kontaktu. Klientům tak kromě jiného posíláme pravidelné měsíční a roční komentáře k portfoliím, pořádáme výroční schůzky, na základě kterých pak případně aktualizujeme finanční plán.

Navíc, každý týden posíláme pravidelné tipy z oblasti financí, ve kterých klienty seznamujeme s našimi metodikami nebo výsledky našich analýz. Naši klienti tak pravidelně dostávají např. analýzu světových akciových titulů, analýzu komodit a nebo třeba nemovitostní analýzu.

Proč to děláme? Nemáme co skrývat. Právě naopak: chceme, aby náš klient věděl, jak přemýšlíme a rozuměl našim doporučením.Jak často s vámi komunikuje váš poradce nebo bankéř?

Chcete, aby se i o vaše peníze staral profesionál, který by opravdu rozuměl vašim penězům a ne někdo, kdo se vám jen bude snažit nabídnout další stavebko nebo penzijko?

Hledáte někoho, kdo by s vámi pravidelně a otevřeně komunikoval? Kdo by před vámi nic neskrýval? Třeba by vám i na rovinu řekl, jaká je jeho poplatková struktura a z čeho je placený?

Pak si domluvte schůzku s některým z našich konzultantů a získejte konečně opravdu komplexní řešení vaší finanční situace.

Domluvit schůzku

O autorovi Vladimír Fichtner

Vladimír začínal ve finančním světě začínal již v roce 1991, kdy nastoupil jako šestý člověk k Petru Kellnerovi do PPF. V 1995 se pak přesunul do Pioneer Investments, kde později působil jako generální ředitel. V roce 2003 opustil svět korporátu a založil investičně poradenskou firmu, která je dnes Fichtner Wealth Managers.