Pracujeme pro rentiéry, kteří již svoji firmu prodali

napsal Vladimír Fichtner

Jste rentiér, který již prodal svou firmu? Nebo ji řídí někdo jiný a vám generuje dostatečný zisk?

Hledáte rovnocenného partnera, se kterým byste se mohl bavit o svých penězích?

Hledáte někoho, kdo má se správou stovek milionů nějaké zkušenosti?

Pak čtěte dále…

Naši klienti nám často říkají: „Moje bankéřka se mi pokaždé snaží jen prodat nějaké produkty. To mi ale nestačí.“ Přirozeně, spíše totiž hledají někoho, kdo by jim rozuměl a měl zkušenosti se správou velkého objemu peněz.

Privátní banky často zdůrazňují luxus. Kožené sedačky, propagační materiály vytisknuté na křídovém papíře, členství v golfovém klubu. Většina klientů, se kterými jsme mluvili, by se ale bez tohoto luxusu klidně obešla. Ptáte se proč?

Luxus není všechno…

Když se totiž po tomto prvním „luxusním“ dojmu setkají se svým bankéřem, jsou většinou zklamáni. Jejich způsob práce se neliší od toho, na který byli zvyklí u svého „běžného“ poradce: snaží se jim zase jen prodat nějaký produkt.

Jediný rozdíl je v oněch produktech: místo obyčejné kreditní karty vám teď privátní bankéř nabízí kreditní kartu zlatou. Před tím vám nabízeli penzijní připojištění, teď nabízí výhodnější termínovaný vklad. Jinak se ale nic nezměnilo. To ale nejspíš není ta služba, za kterou je chcete platit, že ano?

Člověk, který prodal svůj byznys, je finančně nezávislý. Rentiér. A pro své peníze, které prodejem své dlouho budované firmy získal, chce něco jiného než luxus nebo hodnou bankéřku. Co to je? Hledá především rovnocenného partnera.

Člověka, který je dostatečně „seniorní“. Člověka, který je kompetentní starat se o jeho peníze, protože má prokazatelné zkušenosti se správou milionů a miliard korun. Někoho, s kým se může rovnocenně bavit a někoho, komu může věřit. Možná, že takového člověka hledáte i vy.

Opravdu vám váš poradce rozumí?

V osobním poradenství Fichtner se vám, jakožto klientovi, který již prodal svou firmu, bude od samého začátku věnovat Vladimír Fichtner, partner firmy a sám úspěšný podnikatel. Člověk, který rozumí vašim starostem a potřebám, protože je má taky. Může tak být opravdu vašim rovnocenným partnerem. Kromě zkušeností s podnikáním jej ale charakterizuje ještě jedna, pro vás velmi relevantní skutečnost…

Vladimír Fichtner se totiž nebojí velkých peněz. Pod privátní značkou Fichtner máme v současné době v poradenském mandátu 7,622 miliardy Kč. V minulosti Vladimír působil jako portfolio manager ve společnosti Pioneer Investments, kde se staral o 3 mld. Kč a předtím, v rámci fondů PPF, to byl objem ještě o něco vyšší.

Můžete se tedy spolehnout, že s vámi bude jednat expert, který se v oblasti financí vyzná. Člověk, který rozumí investicím do akcií, podílových fondů, nemovitostí a nebo obchodování na burze. Člověk, který má prokazatelné zkušenosti s výběrem vhodných řešení pro privátní klientelu, jako jste vy.

Přirozeně, Vladimír nebude jedinou osobou, která pro vás bude pracovat. Má totiž za sebou několika členný analytický a podpůrný týmy, které mu pomáhají. Nicméně vašim account managerem bude právě on.

Využijte služeb privátní švýcarské banky i vy

Naši klienti s majetkem nad 50 mil. Kč mají peníze u švýcarské privátní banky. Ve Švýcarsku jsou totiž bankovní služby jednak výrazně levnější a jednak výběr produktů je výrazně širší.

Např. většina námi doporučovaných podílových fondů není v ČR registrována, ve Švýcarsku se ale dají koupit bez problémů. A některé produkty u nás zcela chybí; příkladem může být úvěr poskytnutý do 20 minut proti portfoliu cenných papírů za 3 % p.a.

Možná si říkáte, že 50 mil. Kč je pro založení účtu ve švýcarské bance nějak málo. S námi vám to stačí. Jak to? Tím, že u švýcarské privátní banky má účty hodně našich klientů, byli jsme schopni s touto privátní bankou domluvit lepší podmínky. Nicméně pokud nějaká tuzemská privátní banka přijde na trh se zajímavým produktem, rádi jej klientům doporučíme a využijeme. Příliš často se to ale nestává.

Pokud se tedy nemáte čas (nebo jej mít nechcete) věnovat svým penězům a hledáte rovnocenného partnera a experta v oblasti financí, co byste řekli na možnost domluvit si nezávaznou schůzku s Vladimírem Fichtnerem a společně projednat možnosti, jak by mohl svými zkušenostmi a know-how pomoci i vám?

Domluvit schůzku