Pracujeme pro rentiéry, kteří již svoji firmu prodali

Napsal Vladimír Fichtner

Jste rentiér, který již prodal svou firmu? Nebo ji řídí někdo jiný a vám generuje dostatečný zisk?

Hledáte rovnocenného partnera, se kterým byste se mohl bavit o svých penězích?

Hledáte někoho, kdo má zkušenosti se správou stovek milionů či miliard?

Pak čtěte dále…

Naši klienti nám často říkají: „Moje bankéřka se mi pokaždé snaží jen prodat nějaké produkty. To mi ale nestačí.“ Přirozeně, spíše totiž hledají někoho, kdo by jim rozuměl a měl zkušenosti se správou velkého objemu peněz.

Privátní banky často zdůrazňují luxus. Kožené sedačky, propagační materiály vytisknuté na křídovém papíře, členství v golfovém klubu. Většina klientů, se kterými jsme mluvili, by se ale bez tohoto luxusu klidně obešla. Ptáte se proč?

Luxus není všechno…

Když se totiž po tomto prvním „luxusním“ dojmu setkají se svým bankéřem, jsou většinou zklamáni. Jejich způsob práce se neliší od toho, na který byli zvyklí u svého „běžného“ poradce: snaží se jim zase jen prodat nějaký produkt.

Jediný rozdíl je v oněch produktech: místo obyčejné kreditní karty vám nyní privátní bankéř nabízí kreditní kartu zlatou. Před tím vám nabízeli penzijní připojištění, teď nabízí výhodnější termínovaný vklad. Jinak se ale nic nezměnilo. To ale nejspíš není ta služba, za kterou je chcete platit, že ano?

Člověk, který prodal svůj úspěšný byznys, je finančně nezávislý. Rentiér. A pro své peníze, které prodejem své dlouho budované firmy získal, chce něco jiného než luxus nebo hodnou bankéřku. Co to je? Hledá především rovnocenného partnera.

Člověka, který je dostatečně „seniorní“. Člověka, který je kompetentní starat se o jeho peníze, protože má prokazatelné zkušenosti se správou milionů a miliard korun. Někoho, s kým se může rovnocenně bavit a někoho, komu může věřit. Možná, že takového člověka hledáte i vy.

Opravdu vám váš poradce rozumí?

Ve Fichtner Wealth Managers se vám, jakožto klientovi, který již prodal svou firmu, budou od samého začátku zkušení lidé. Lidé, kteří rozumí vašim starostem a potřebám, protože je znají. Také budujeme firmu a víme, jak náročné to je. Můžeme tak být opravdu vašimi rovnocennými partnery. Kromě zkušeností s podnikáním nás ale charakterizuje ještě jedna, pro vás velmi relevantní skutečnost…

Nebojíme se velkých peněz. V poradenském mandátu máme v současné době 10,02 miliardy Kč. Naši největší klienti s námi investují půl miliardy a více.

Zakladatel firmy Vladimír Fichtner začínal jako šestý člověk u Petra Kellnera v PPF v roce 1991. Následně generální ředitel ve společnosti Pioneer Investments, kde se staral o 3 mld. Kč, aby v roce 2003 založil vlastní poradenskou firmu.

Přirozeně nebudete pracovat s jedinou osobou, ale získáte k dispozici několika členný analytický a podpůrný tým, který o vás a váš majetek bude průběžně pečovat.

Můžete se spolehnout, že s vámi budou jednat experti, kteří se v oblasti financí vyznají. Lidé, kteří rozumí investicím do akcií, dluhopisů, podílových fondů, nemovitostí či private equity. Lidé, kteří mají prokazatelné zkušenosti s výběrem vhodných řešení pro privátní klientelu, jako jste vy.

Využijte služeb privátní švýcarské banky i vy

Naši klienti s majetkem nad 50 mil. Kč mají peníze u švýcarské privátní banky. (U větších objemů i ve více bankách.) Ve Švýcarsku jsou totiž bankovní služby na vyšší úrovni, poskytují vyšší bezpečí a také výrazně širší výběr řešení. Příkladem může být úvěr poskytnutý do 20 minut proti portfoliu cenných papírů za 3 % p.a.

Možná si říkáte, že 50 mil. Kč je pro založení účtu ve švýcarské bance nějak málo. S námi vám to stačí. Jak to? Tím, že u švýcarské privátní banky má účty hodně našich klientů, byli jsme schopni s touto privátní bankou domluvit lepší podmínky. Nicméně pokud nějaká tuzemská privátní banka přijde na trh se zajímavým produktem, rádi jej klientům doporučíme a využijeme. Příliš často se to ale nestává.

Pokud se tedy nemáte čas (nebo jej mít nechcete) věnovat svým penězům a hledáte rovnocenného partnera a experta v oblasti financí, co byste řekli na možnost domluvit si nezávaznou schůzku s Vladimírem Fichtnerem a společně projednat možnosti, jak by mohl svými zkušenostmi a know-how pomoci i vám?

Domluvit schůzku

O autorovi Vladimír Fichtner

Vladimír začínal ve finančním světě začínal již v roce 1991, kdy nastoupil jako šestý člověk k Petru Kellnerovi do PPF. V 1995 se pak přesunul do Pioneer Investments, kde později působil jako generální ředitel. V roce 2003 opustil svět korporátu a založil investičně poradenskou firmu, která je dnes Fichtner Wealth Managers.